Atrakcje w pobliżu

Wyciąg do nart wodnych

W malowniczo położonym miasteczku Szczecinek znajduje się jeden z najdłuższych w Europie wyciąg do nart wodnych. Zabawa na nartach wodnych czy wakeboardzie – letniej alternatywie dla zimowego snowboardu jest doskonałą formą aktywnego spędzenia czasu wolnego. Ślizgać się na nim mogą wszyscy uwielbiający przygodę: dzieci, dorośli, starsi i młodsi. Wyciąg w Szczecinku został usadowiony na 5 masztach zapewniając w ten sposób ponad kilometr niezapomnianych wrażeń. Długa 300m prosta slalom i skocznia pozwalają na rozgrywanie na nim zawodów rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej w narciarstwie wodnym.

 

Więcej na www.szlot.pl

 

 

 

Szczecinecka wypożyczalnia rowerów

Na terenia Szczecinka funkcjonuje nowoczesna wypożyczlania rowerów. Na rowerze można zwiedzić piękne miasto Szczecinek oraz jego okolice. Szczególnie polecamy szlak rowerowy "Dookoła Jeziora Trzesiecko".

Więcej na www.rowery.szczecinek.pl

 

Szlak rowerowy "Dookoła Jeziora Trzesiecko"

Szlak w całości położony jest w granicach miasta Szczecinek, w dużej mierze w zabytkowym Parku Miejskim i jest najkrótszym z czterech szlaków rowerowych przeznaczonych dla odwiedzających Pojezierze Szczecineckie.

Więcej na www.powiat.szczecinek.pl

 

 

Szczecinek

Największym miastem POJEZIERZA DRAWSKIEGO, głównym ośrodkiem turystycznym ziemi szczecineckiej jest 41 tysięczny SZCZECINEK, siedziba Starostwa, Urzędu Miasta i Urzędu Gminy. Zajmuje ono rozległe obniżenie terenu pomiędzy dwoma dużymi jeziorami rynnowym TRZESIECKO (134,1 m n.p.m., pow. 295,1 ha, gł. 11,8 m, dł. 5,6 km, maks. szer. 0,9 km, 7 wysp) i moreny dennej WIELIMIE (132,6 m n.p.m., pow. 1754,6 ha, gł. 5,5 m, dł. 6,4 km, maks. szer.5 km, 7 wysp) spiętymi nurtem rzeki NIEZDOBNEJ.

 

Więcej na www.powiat.szczecinek.pl

 

 

 

Wypożyczalnia kajaków

Lubisz przyrodę, masz duszę podróżnika i odkrywcy – zapraszamy do wspólnych wypraw kajakiem. Gwarantujemy profesjonalną pomoc w zaplanowaniu trasy spływu. Dzięki nowoczesnym, bardzo lekkim, wykonanym z wytrzymałych materiałów kajakom wędrówka wodami Pojezierza Drawskiego będzie niezwykle emocjonującą i miłą formą spędzenia czasu wolnego. Do dyspozycji są kajaki jednoosobowe idealne na rzeki, kajaki dwuosobowe, oraz nowość- kajaki wędkarskie, niezwykle stabilne, wyposażone w niezbędny sprzęt pozwalający zarzucić na największe sztuki.

 

Więcej na www.szlot.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

Pliki cookies