Jak się ubrać na kolację w hotelowej restauracji?

Jak się ubrać na kolację w hotelowej restauracji? Nie w każdej restauracji panują ścisłe zasady dress code. Jednak w tych hotelowych często to się zdarza. Dlatego wybierając hotel, w którym będziemy nocować podczas weekendowego wypadu czy wakacji, warto również dowiedzieć się wszystkiego na temat hotelowej restauracji, aby zabrać odpowiedni strój na czas posiłków. Jak ubrać się na kolację w restauracji hotelowej?
                  

Zasady wynikające z kategorii obiektu

W restauracjach hotelowych obowiązują zwykle ścisłe zasady ubioru, które wynikają z kategorii obiektu. Nie wypada pojawiać się w takiej restauracji w klapkach, stroju kąpielowym, plażowym czy szortach. Takie zasady występują nie tylko w Polsce, ale także w restauracjach za granicą. Nawet na wczasach all inclusive w 4 gwiazdkowym hotelu obowiązuje dress code. Na obiad czy kolację nie można przyjść w stroju plażowym, sportowym czy w szlafroku prosto po wstaniu z łóżka. Strój musi być zgodny z zasadami, bo inaczej można nawet nie zostać do restauracji hotelowej wpuszczonym.
        

Jak się ubrać do hotelowej restauracji?

Zasady zasadami, ale warto także pamiętać o tym, że nie będziemy tam sami. Będzie tam wiele obcych nam osób i wstyd paradować przed nimi roznegliżowanym, w plażowym stroju. W eleganckich, hotelowych restauracjach obowiązują stroje wieczorowe. Warto postawić na sportową elegancję. Kobiety mogą zakładać modne tuniki włoskie i długie spodnie, a do tego szpilki. Można także postawić na czystą elegancję i założyć wieczorową sukienkę, a do niej dopasować ładny żakiet. Panowie zaś powinni postawić na elegancką koszulę, spodnie i mokasyny wszytkie produkty znajdziecie w serwisie eozone moda damska eozone. Koszula powinna być z długim rękawem. Można też założyć marynarkę. Wybierając się na wakacje, należy więc pamiętać nie tylko o zabraniu ubrań na plażę, ale także odpowiednich strojów do hotelu i restauracji.

Pliki cookies